Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter

Harry Potter forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drugo predavanje iz Preobrazbe

Go down 
Autor/icaPoruka
Lana Elisabeth Johnson
1.godina
1.godina
Lana Elisabeth Johnson


Broj postova : 4057
Pravo ime : Hogwarts
Dom : Ravenclaw
Zlatnih galeona :
Drugo predavanje iz Preobrazbe Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Drugo predavanje iz Preobrazbe Right_bar_bleue

Srebrenih srpova :
Drugo predavanje iz Preobrazbe Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Drugo predavanje iz Preobrazbe Right_bar_bleue

Brončanih knutova :
Drugo predavanje iz Preobrazbe Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Drugo predavanje iz Preobrazbe Right_bar_bleue

Bodovi iz zadaće :
Drugo predavanje iz Preobrazbe Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Drugo predavanje iz Preobrazbe Right_bar_bleue

Registration date : 22.07.2007

Drugo predavanje iz Preobrazbe Empty
PostajNaslov: Drugo predavanje iz Preobrazbe   Drugo predavanje iz Preobrazbe Icon_minitimened lis 07, 2007 1:35 am

Dakle dobrodošli na drugo predavanje iz Preobrazbe. Tema ovoga predavanja su osnove Preobrazbe. Ne, ne očekuje vas tri dana zujanja o Preobrazbi, nego praksa Wink
Naš cilj je savladati prve jednostavne čarolije – pretvaranje nekih predmeta u druge, ali kako ste na prvoj godini i ovo vam je prvi put uopće, da izvodite tako nešto, to će biti nešto manji predmeti. * (Ne sumnjam da niste nikada pokušali, ali pravit ćemo se da vam je ovo prvi put Rolling Eyes )

Prije svega vam moram objasniti podjelu pri izvođenju čarolija. Prva i osnovna je ona za živo i ne živo. Da pojasnim – kada izvodite čaroliju na stvarima/bićima različitih svojstava -u početku će to biti živo-neživo, a na višim godinama zlato-srebro, različiti metali, voda-vatra i sl. Činjenica je da ne moraju nužno biti kontrasti, ali ponekad su tako podijeljeni, što zbog lakšega pamćenja, što zbog sličnosti tj. razlika… No to je sada manje bitno, vi još ništa od toga nemorate znati… Trenutno Twisted Evil
Da se vratim temi. Razlike između određenih stvari pri izvođenju čarolije (sada ćemo uzeti primjer živo-neživo) mogu biti u predmetcima ili u nekome određenom pokretu (najčešće rukom u kojom ne držite štapić ), što je puno češće nego predmetci. Dakle predmetak za živo – Lx , predmetak za neživo Nlx. Malo je kompliciranije, ali je bilo potrebno za objasniti, prije nego počnemo, nadam se da ste shvatili. * pale

Za početak početi ćemo s nečim neživim, kao što je na primjer pero. Obično se počinje sa šibicama ili iglama, ali mene zanima reakcija pera na vaš pokušaj preobrazbe. Dakle jedan dio zadaće će vam biti promatrati što će se dogoditi s perom kada ga pokušate preobraziti. Sjetite se da je i pero nekada bilo u sastavu nečega živog…( Predmetak vam je Nlx. ) Dakle morate pokušati preobraziti pero, zatim pratiti promjene koje će se dogoditi i njih zabilježiti. Dok ću ja u idućem predavanju obrazložiti tj. objasniti što će se dogoditi i zašto svima onima koji to ne uspiju sami shvatiti. Kod ove zadaće nije bit napisati točan odgovor (za koje sam uvjerena, da će biti jako rijetki) nego pokušati i sami smisliti rješenje ma kakvo bilo. Što hoću reći je to da nije bitno da li točno odgovorite, nego napraviti i jedno i drugo će biti ravnopravno bodovani.

Nadalje – idući sat ćemo pokušati preobraziti pero u pribadaču, pa vas molim da svako ponesete po jednu (pribadaču mislim) jer će vam, kao početnicima, biti lakše ako vizualizirate ono što radite. What a Face

Žao mi je što predavanje nije bilo prije, imala sam dosta obaveza, što vam govori i sam termin objave… Dakle još jednom – zadaće i odgovore šaljite na email [Only admins are allowed to see this link] , sa svojim nickom s foruma i domom koji ste tamo. Prije odgovora, napisati na koje pitanje odgovorate (isuse, sama sam sebi, ko papagaj )
Rolling Eyes

ZADAĆA –
*Što mislite zašto se počinje s malim/manjim predmetima, jednostavnije građe?
Minimalno sedam rečenica, srednje dužine
*Pokušati pretvoriti pero (u bilo što jednostavnije), pratiti i obrazložiti promjene, uz napisanu čaroliju kojom ste pokušali, uz mišljenja i zaključke
Minimalno trinaest rečenica, srednje dužine

Nemate puno pitanja, ali zato ona imaju određenu težinu… Nadam se da vam se predavanje svidjelo, ne spammajte dolje, zato imate posebni dio Cool

Prof. Preobrazbe,
L. E. Johnson
[Vrh] Go down
 
Drugo predavanje iz Preobrazbe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prwo predavanje iz Preobrazbe
» Borbene preobrazbe
» osnove preobrazbe
» ispit iz preobrazbe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Harry Potter :: Filch's cabinet-
Forum(o)Bir: